כיצד פותחים חברה ברשם החברות בהליך מזורז? - Mor & Gold

פתיחת חברה ללא עיכובים: יש חיה כזו?  

תתפלאו, אולם פתיחת חברה ברשם החברות ממש לא חייבת להיות הליך מסורבל וביורוקרטי, הודות לאפשרויות הדיגיטליות הקיימות כיום. באופן כללי, אם ברצונכם לפתוח חברה חדשה, עומדות בפניכם שתי אפשרויות:

  • הגשת מסמכים פיזית לרשם החברות
  • הגשת ממסכים באופן מקוון

נכון להיום, רישום חברות חדשות אונליין היא הדרך המהירה והקלה ביותר לעשות זאת, אולם יש להקפיד על דיוק ותשומת לב רבה בשלבי ההליך (שאינם רבים) בדרך לאישור החברה והנפקת תעודת ההתאגדות המיוחלת.

למה צריך לדאוג בדרך לפתיחת חברה מהר ככל הניתן?

כל רישום של חברה חדשה צריך להתחיל בהכנת המסמכים המתאימים הכוללים למשל: תקנון התאגדות, תצהיר דירקטוריונים ראשונים, תצהיר בעלי מניות ראשונים, כמובן חתימת עו"ד על כל אחד מן המסמכים וכד'. את המסמכים מומלץ לבדוק באמצעות אנשי מקצוע כדי לוודא שלא נפלה בהם טעות קריטית שתצטרכו לתקן אח"כ. כמו כן, יהיה על בעל\בעלי החברה לשלם אגרת רישום חברה (המשתנה מעת לעת, כיום היא עומדת על סך 2614 ₪, לא כולל האגרה השנתית השוטפת).

כיצד לחסוך, לייעל את ההליך ולהימנע מטעויות?

  • ראשית, אם כבר הזכרנו את עניין האגרה, יש לציין שרישום מקוון של החברה יכול לחסוך לכם 500 ₪ ממחיר אגרת הרישום, כך שאם עד עתה לא השתכנעתם שמדובר בהליך רצוי – הנה ההוכחה.
  • המלצה נוספת שתסייע לכם לייעל את התהליך היא להימנע משימוש בשמות חברה של חברות אחרות הרשומות כבר. כדי להגדיל את סיכוייכם, מומלץ להכין לפחות 3 שמות לחברה ולציין אותם באופן ברור בטופס ההפקדה.
  • ההמלצה החשובה ביותר הנה: בדקו היטב את עברם של כל בעלי המניות ובייחוד, האם לאחד מהם יש חברה לא פעילה הנמצאת בחובות לרשם החברות. בנוסף, יש לבדוק אם לא קיימת חברה שהוכרזה כ"מפרת חוק" בבעלות של אחד או יותר מבעלי המניות בחברה החדשה שלכם.

למען הסר ספק, חברה מפרת חוק היא חברה שהוכרזה על כך, לאחר שלא מילאה את אחד או יותר מחובותיה הכלכליים או המנהליים, כמו הגשת דו"חות, תשלום אגרה שנתית וכד'. ע"פ החוק, רשאי רשם החברות להטיל סנקציות מסוימות על בעלי חברות המוגדרות כחברות מפרות חוק, הכוללות בין היתר איסור על חברות בחברה חדשה. לכן, קיומה של חברה כזו בבעלותו של אחד מבעלי המניות של החברה החדשה היא לא רק דבר הפוגע בסיכוייכם לפתוח את החברה, אלא היא יכולה למנוע את פתיחת החברה באופן ממשי מכוח החוק במקרים אחדים.

לבסוף, חשוב לנו לסיים ברוח האופטימית שאתה התחלנו את הכתבה. נציין כי פתיחת חברה ברשם החברות יכולה להיעשות בהליך מהיר וקל, שיכול כאמור אפילו לחסוך לכם כסף. ועוד תוספת קטנה לסיום: אם ברשותכם חברה לא פעילה, אנו מקווים שגם סיפקנו לכם תמריץ לסגור אותה בצורה מסודרת לשם מניעת בעיות בעתיד.

שתפו

נגישות
צרו קשר
close slider

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם

ניתן לפנות אלינו בווטסאפ עם הפנייה למספר: 0507775908
גלילה לראש העמוד