כיצד מבצעים הליך מזורז של פירוק חברה לא פעילה? - Mor & Gold

הליך פירוק חברה כולל תמיד ביורוקרטיה ופרוצדורות שונות, בהתאם לסוג החברה, כמות הנכסים שבבעלותה ולסוג הפירוק – פירוק מרצון, פירוק על ידי כונס נכסים בשל חובות או פירוק חברה שהוכרזה כחברה פורעת חוק. במקרים מסוימים של פירוק חברה מרצון ניתן לקצר את התהליך ולסיים אותו במספר חודשים בהליך מזורז. בואו נראה כיצד עושים זאת.

המסלול הירוק
האפשרות לפירוק חברה בהליך מזורז שמור לחברות יחיד בלבד, כאשר כל המניות מצויות בידי אדם אחד והוא הדירקטור בחברה. במידה ואין בבעלות החברה נכסים רבים או התחייבויות רבות לספקים או לקוחות, ובתנאי שהליך הפירוק נעשה מרצון, ניתן לסיים את הליך הפירוק תוך  4 עד 6 חודשים בלבד, במקום כשנה ויותר בהליך הרגיל.

איך מבצעים הליך מזורז של פירוק חברה
ההמלצה שלנו היא קודם כל לפנות לחברה שמתמחה בהליכי פירוק חברות, לליווי מקצועי צמוד של המהלך, כדי לוודא שהוא נעשה על הצד הטוב ביותר וללא טעויות שעשויות להביא לפסילתו, להארכת התהליך ואולי גם לתשלומים גדולים יותר מהדרוש. בכל מקרה על בעל החברה לחתום בפני עורך דין על תצהיר בקשה לפירוק החברה ותצהיר כושר פירעון בטפסים המתאימים.

בהנחה שאתם עומדים בקריטריונים שצוינו למעלה, ניתן להתחיל בהליך פירוק מזורז שעיקרו מילוי טפסים ושליחתם לרשם החברות בפרק זמן קבוע מראש ותשלומי חובה של אגרת הפרסום ברשומות. חשוב לשים לב שבין הפעולות השונות שיש לבצע חייב לעבור לא יותר מפרק זמן מסוים, בהתאם לקבוע בחוק.

ההליך המזורז דומה מאוד להליך הרגיל, אלא שכשמו כן הוא – הכל קורה בו בקצב מהיר יותר. לאחר החתימה על טופס הודעה על פירוק החברה ועל תצהיר כושר הפירעון נקבע מועד לכינוס אסיפה סופית של החברה. יש לשלם את אגרת הפרסום ברשומות, להגיש בקשה לפרסום מודעה, ומיד לאחר הפרסום ברשומות יש להעביר עותק של הפרסום למשרדי רשם החברות. רשם החברות מנפיק את האישורים על קבלת המסמכים ו"מכריז" על התחלת הליך הפירוק.

עכשיו יש למלא שוב טפסים שונים, ולהגיש את דו"ח המפרק ואת הבקשה לפטור מאגרת רשם החברות. יש לשים לב לרשימה המפורטת של כל המסמכים הנדרשים להיות מצורפים לבקשה ולהגיש אותם למשרדי רשם החברות יחד עם הבקשה. מרגע קבלת המסמכים ועד האישור הרשמי על סגירת החברה יעברו לא יותר מ- 45 יום.

חיסכון כספי
מלבד היתרון של קיצור הזמן בהליך של פירוק מזורז, הוא יכול להביא גם לחסכון כספי, וניתן להגיש בקשה לקבלת פטור מתשלום האגרה השנתית עד 7 שנים אחורה, במידה ובשנים אלה לא נעשתה כל פעילות עסקית בחברה. לבקשה יש לצרף אישורים מרשויות המס, כמובן, ואת העתקי הדוחות השנתיים.

שתפו

נגישות
צרו קשר
close slider

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם

ניתן לפנות אלינו בווטסאפ עם הפנייה למספר: 0507775908
גלילה לראש העמוד